سهام
  • بررسی حمل و نقل ریلی پارسیان صنعت حمل و نقل یکی از صنایع با رشد مناسب است که از طرف دولت حمایت‌های خوبی از آن صورت میگیرد. به همین دلیل بررسی یکی از شرکت‌های ارزشمند این صنعت را در این مقاله در نظر گرفتیم.
  • ریسک و بازده مناسب در سرمایه گذاری سبحان سرمایه گذاری سبحان با نماد وسبحان شرکتی 130 میلیارد تومانی است. سهامدار عمده آن با سهم 90 درصدی سازمان اقتصادی کوثر متعلق به بنیاد شهید است و مقدار کمی هم متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری عمران سبحان که جزو همین گروه است. در بهمن ماه 1394 وارد فرابورس شد و سال مالی آن منتهی به 30 دی ماه است.
  • بلند پروازی های شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در مورد شرکت‌های سرمایه گذاری معمولا محاسبه NAV راهگشای تصمیم گیری برای خرید و فروش است اما در مورد وخارزم بهتر است که گوشه چشمی به برنامه‌های آتی و فعالیت‌های فعلی شرکت داشته باشیم. چون به هر حال جزو معدود شرکت‌هایی است که طبق یک پلن شفاف و مشخص به سمت برنامه راهبردی خود در حال حرکت است.
  • خیز بورس در سالگرد رکود بازار سهام بهترین عملکرد هفتگی خود در سه ماه گذشته را با جهش 5/ 1 درصدی شاخص ثبت کرد. این روند به ویژه در دو روز اخیر شدت بیشتری داشت تا جایی که صفوف خرید میلیونی در سهام برخی صنایع و نیز افزایش قابل ملاحظه و مستمر ارزش روزانه معاملات، نوید تغییر شرایط و خروج بورس از خواب زمستانی را می‌دهد.
  • پیشتازی بی‌سابقه گروه رایانه بورس تهران در شش‌ماهه اول شرکت‌های گروه یارانه و انفورماتیک، در دوره‌ای که غالب صنایع بورسی دررکود به سر می‌برند، رشد بی‌سابقه ای داشته اند.
  • واکاوی صورت‌های مالی شش‌ماهه ایران‌خودرو حران گروه خودروسازی بورس تهران در شش ماهه اول سال جاری بسیار پررنگ تر شده است. در شرکت ایران خودرو نیز کاهش 90 درصدی میزان سوددهی از یک طرف و افزایش 1000 میلیارد تومانی تسهیلات دریافتی از سوی دیگر، جزو نکات قابل توجه در صورت مالی شش ماهه است
  • مقایسه ساختار بازار سرمایه کشورمان با کشورهای توسعه یافته در حالی عمده کارشناسان اقتصادی، بورس تهران را یکی از جذاب‌ترین محل‌های ورود سرمایه‌گذار خارجی در پساتحریم می‌دانند که این بازار از نظر معیارهای جهانی با مشکلاتی اساسی مواجه است
  • واکنش دو اقتصاددان به نامه چهار وزیر دکتر موسی غنی‌نژاد و دکتر محمدمهدی بهکیش ازجمله اقتصاددانانی هستند که به این نامه واکنش نشان دادند. این دو اقتصاددان با نقد محتوای نامه نسبت به پیامدهای احتمالی آن و برگشت از مسیر صحیح کنونی در مدیریت اقتصاد کلان هشدار داده‌اند
  • شوک‌درمانی در بازار سهام شاخص کل بورس تهران روز گذشته در پی بازگشایی هشت نماد بزرگ، با ثبت افت 1044 واحدی معادل 6/ 1 درصد، دومین ریزش بزرگ سال‌جاری را رقم زد.
  • استراتژی معامله سهام در پساتوافق طي دو سال اخير، در مورد بورس كمتر نوشته‌ام. فكر كردم در مقاله‌اي بلند به پرسش‌هايي پاسخ دهم كه دائما تكرار مي‌شود. كوشيده‌ام زبان مقاله ساده باشد كه مفهوم به‌راحتي انتقال یابد. اگر زبان جاهلانه و بی‌ادبانه شده است، از همه مخاطبان مقاله عميقا عذر می‌خواهم.
1 2 3  ... 19   بعدی
اطلاعات انجمن در دسترس نیست اطلاعات انجمن در دسترس نیست