بیست و سومین نامه دکتر مانی به سرمایه گذاران محترم سبد مشترک دکتر مانی
کد مطلب: 2593 |
تاریخ انتشار: 
دوشنبه 26 مرداد 1394
ساعت:18:14
|
تعداد بازدید: 3267

بر خلاف سالهای قبل که عموما تابستان ها هم به دلیل برگزاری مجامع شرکت ها و هم به دلیل افزایش حجم مبادلات در بورس شاهد معاملات پررونق و خوبی بودیم، امسال با وجود خبرهای خوب رسانه ای پیرامون مسائل اقتصادی و سیاسی روز به روز حجم معاملات با کاهش همراه است.هیچ نبض خاصی در بازار دیده نمی شود و امروز از این جمله استفاد کردم که "گویی بورس مرده است."
تحولات منفی در سطح اقتصاد جهانی که در ماه های اخیر همواره یکی از دغدغه های اصلی من بود با قوت تمام ادامه پیدا کردو تمامی فلزات در سطح جهان به پایین ترین قیت های خود در 5 سال اخیر برگشتند. در مطلبی که در روزنامه دنیای اقتصاد هم چاپ شد این موضوع و تاثیرات آنرا بر بورس سال 94 نوشتم.
ما پیش تر به این نکته واقف بودیم و هیچ سهمی که ارتباط مستقیم یا غیر مستقیمی با قیمت های جهانی داشته باشد نداریم.از بین سایر سهم ها رایان سایپا و بانک انصار را همچنان نگه داشتیم.بخشی از سبد را به خرید اوراق شهرداری مشهد اختصاص دادیم که سود روزشمار حوالی 24 درصد دارد.برخی سهم ها از جمله توسعه صنعتی و مقدار کمی ایران خودرو هم در سبد ما قرار دارد. با توجه به شرایط نزولی مرداد ماه بازدهی سبد ما هم 3.4درصد منفی محاسبه شد. ارزش هر یونیت سبد مشترک دکتر مانی در تاریخ محاسبه این ماه برابر با 121.5 واحد محاسبه شد.
در این ماه و در کنار تحولات بازارسرمایه اولین دوره آموزش با متد دکتر مانی را راه اندازی کردیم که با استقبال خوب همراهان سایت مواجه و به سرعت پر شد.به نظرم طی کردن این دوره می تواند افرادی را که با آزمون و خطا و پرداخت هزینه سنگین تجربه معاملات و سرمایه گذاری صحیح را می آموزند، یاری رسانده و با حفظ ارامش در جهت پیشرفت مالی رهنمون کند.این ایامی که در آن هستیم (سالهای 93 و 94) با توجه به شرایط، سالهای جذابی برای سرمایه گذاری نبود.این باعث شد دوران شیرینی از حیث کسب بازدهی درکنارهم تجربه نکنیم.اما با تجربه سالهای قبل، امید داریم بتوانیم در سالهای بعد و تعییر شرایط کلی از دانش و تجربه این روزهای سخت بازار بهره گرفته و موفقیت را بیش از پیش تجربه کنیم.
شهریار هاشمی طباطبایی
شاد،موفق و سلامت باشید
مرداد ماه 1394
دیدگاه خود را ارسال کنید
   
 
 
 
 
 
   
 
ناشناس
31 مرداد 1394
ساعت:15:53
استاد اخابر و وپاسار رو چکار کردید
این مطلب را به اشتراک بگذارید
اطلاعات انجمن در دسترس نیست اطلاعات انجمن در دسترس نیست