کاهش قیمت طلا به کمتر از 1250 دلار فرصت راهبردی برای خرید خواهد بود
کد مطلب: 2883 |
تاریخ انتشار: 
شنبه 17 مهر 1395
ساعت:09:21
|
تعداد بازدید: 4087

 

موسسه مالی گلدمن ساش آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد اگر قیمت طلا به کمتر از 1250 دلار در هر اونس کاهش یابد، بهترین فرصت راهبردی برای خرید فراهم خواهد شد.
به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، قیمت جهانی طلا امروز جمعه برای نهمین روز متوالی با کاهش روبرو شده و در آستانه شکستن سطح حمایتی 1250 دلار در هر اونس قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا که پس از اعلام نتایج همه پرسی 23 ژوئن خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با روند صعودی روبرو شد و به بیش از 1300 دلار رسید، اکنون برای نخستین بار در سه ماه گذشته وارد کانال 1200 دلاری شده است.
قیمت طلا در حال ثبت بیشترین کاهش هفتگی در سال 2016 میلادی قرار گرفته استقیمت طلا در هفته جاری بیش از 5 درصد افت داشته است. در حالی که گمانه زنی های زیادی درباره افزایش نرخ بهره فدرال ررزو تا پایان امسال مطرح شده، بانک های مرکزی ژاپن و اروپا همچنان نرخ بهره منفی را در اولویت قرار داده اند.
جفری کوری تحلیلگر ارشد موسسه گلدمن ساش تاکید کرد: اگر سطح حمایتی 1250 دلاری شکسته شود بهترین فرصت راهبردی برای خرید طلا فراهم خواهد شد. هنوز نگرانی های زیادی نسبت به شرایط اقتصادی جهان وجود دارد و بانکهای مرکزی جهان نیز به خرید طلا ادامه خواهند داد.
در ماه ژوئن موسسه گلدمن ساش پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا تا 3 و 6 و 12 ماه آینده افزایش داد و این رقم را به ترتیب به 1300 و 1280 و 1250 دلار افزایش داده است.
موسسه گلدمن ساش پیش بینی کرده است که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال بیش از 65 درصد خواهد بود.
شورای جهانی طلا نیز اعلام کرد که کاهش قیمت طلا در روزهای اخیر بهترین فرصت را برای خرید فراهم کرده است.
تحلیلگران شورای جهانی طلا اعلام کردند : پایین بودن نرخ بهره در کشورهای توسعه یافته و صنعتی موجب خواهد شد تا خرید طلا همچنان از سوی سرمایه گذاران بین المللی ادامه یابد.
برپایه گزارش سایت طلا، افت قیمت طلا در روزهای اخیر موجب شده تا بهترین فرصت برای خرید و سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی فراهم شود.
شورای جهانی طلا افزود: حتی در صورتی که بانکهای مرکزی جهان نرخ بهره را افزایش دهند، نرخ بهره واقعی همچنان منفی خواهد بود و این مساله موجب خواهد شد تا تقاضا برای طلا همچنان روندی صعودی داشته باشد.

 

سایت طلا
دیدگاه خود را ارسال کنید
   
 
 
 
 
 
   
 
این مطلب را به اشتراک بگذارید
اطلاعات انجمن در دسترس نیست اطلاعات انجمن در دسترس نیست